ورود هنرمندان

رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی:

المان‌های هنری باعث افزایش نشاط اجتماعی می‌شوند

رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی گفت: المان‌های هنری باعث ایجاد نشاط اجتماعی و تقویت روحیه شهروندان می‌شوند.

امیر شهلا در گفت‌و‌گویی کوتاه با خبرنگار ستاد خبری «خانه بهار» افزود: با توجه به کارکردهای منحصربفرد فرهنگی و اجتماعی هنر و بیان هنری در فضاسازی‌های شهری، ضروری است تا مدیریت شهری با جلب مشارکت همه هنرمندان، به بهترین نحو ممکن از پتانسیل المان‌های هنری در راستای ایجاد شهری زیبا و پرنشاط استفاده نماید.

وی با اشاره به نقش المان‌های هنری در افزایش نشاط عمومی جامعه، تأکید کرد‌: شادمانی و سروری که از اکران آثار هنری در شهر ایجاد می‌شود در مراودات اجتماعی و بهبود برخوردهای شهروندان با یکدیگر بسیار تأثیرگذار است.

عضو شورای شهر مشهد خاطر نشان کرد: چنانچه روحیه شهروندان، روحیه لطیف و بانشاطی باشد، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی پیش نخواهد آمد.

رئیس شورای عالی خراسان رضوی در ادامه گفت: به‌طور قطع ضروری است در بحث المان‌های موقت شهری نیز همانند دیگر حوزه‌های کاری با مدیریت صحیح هزینه‌ها از اسراف و زیاده‌روی جلوگیری شود. به عبارت دیگر باید با کمترین هزینه‌‌، بهترین نتایج حاصل شود.

شهلا خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه اکران آثار هنرهای شهری، امری پسندیده و ممدوح است چرا که المان‌های هنری باعث ایجاد نشاط اجتماعی و ارتقاء روحیه شهروندان می‌شوند.

رئیس شورای شهرستان مشهد در ادامه بیان داشت: المان‌های هنری باید دارای مفاهیم و مضامین فرهنگی و اجتماعی باشند و به عنوان یک شاخص در حوزه فرهنگ‌سازی مدنظر قرار گیرند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نگاه ویژه اعضای پنجمین دوره شورای شهر به مقوله بهره‌گیری از پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل هنر در مدیریت شهری، گفت: جلب مشارکت حداکثری هنرمندان و صاحب‌نظرانی که دارای ذوق و سلیقه در  آرایش و زیباسازی شهر هستند، مدنظر ما در شورای شهر است و از تمامی سلیقه‌ها و نگاه‌‌ها در این حوزه استفاده می‌کنیم تا با کمک یکدیگر شهری زیباتر و پرنشاط‌تر از گذشته داشته باشیم.

شهلا با اشاره به رضایت مردم و کارشناسان از اقدامات شهرداری مشهد در استقبال از بهار، گفت: براساس نتایج نظرسنجی‌هایی که تاکنون صورت گرفته است، در مجموع شهروندان و زائران از نحوه زیباسازی شهر، مبلمان شهری و المان‌های نوروزی رضایت نسبی داشتند.

رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی گفت: کارنامه و عملکرد شهرداری مشهد از زمان آغاز به‌کار تیم جدید مدیریت شهری تا به امروز، کارنامه‌ای موفق و قابل قبول است.

شهلا در پایان افزود: باوجود اینکه ما در دوره انتقالی قرار داشتیم و بسیاری از بودجه‌ریزی‌ها توسط همکاران دوره قبل انجام شده بود، اما توانستیم در فرصتی محدود، فضایی قابل اتکا و اعتماد در شهر مشهد ایجاد کنیم.
 


نظرات :